Vítáme u nás druhého dobrovolníka. Z Gruzie dorazil Nika

2022-05-17

Po chorvatské dobrovolnici Paule má českobudějovický Dům dětí a mládeže na rok dalšího dobrovolníka. Z Gruzie dorazil Nika Romanadze. Je mu dvaadvacet let a v DDM bude působit jako dobrovolník díky Evropskému sboru solidarity.

Niko, co tě přimělo strávit rok v cizině jako dobrovolník?
Protože je pro mě zajímavé Česko jako takové a navíc mám rád práci s dětmi. Rád poznávám jiné kultury a rozhodl jsem se vycestovat i z důvodu, abych poznal nové zvyky. Nebyl jsem dříve moc sportovně založený, ale hned po příjezdu jsem se zapojil do sportovních aktivit a bavilo mě to.

Z jakého města v Gruzii pocházíte?
Studuji v hlavním městě Tbilisi, ale pocházím z přímořského městečka Kobuleti.

Co si od pobytu představuješ?
Je to výborné pro získání zkušeností. Ty dále mohu využívat v budoucím životě. Práce s dětmi je i dobrá praxe. Samozřejmě chci obecně poznávat cizinu, je pro mě výzva žít rok mimo mou zemi.

Jaká bude tvoje hlavní náplň práce dobrovolníka?
Stejně jako Paula budu k dispozici kolegům na kroužcích, táborech atp. Vidět mě můžete i na akcích a workshopech pro veřejnost. S Paulou budu také dělat instagramový účet DDM.

Co už jste stihl za pár dní poznat a jaké z toho máte pocity?
Jsem v Česku sice jen pár dní, ale viděl jsem toho hodně. Je to nádherná a zajímavá země plná architektury a zajímavostí. České Budějovice jsou krásné město, ochutnal jsem už místní pivo a guláš. Trochu mi připomíná naše gruzínské jídlo.

Znal jste už někoho v Česku?
Ne.

Co čeština? Jak se ti líbí?
Je velmi těžká, ale snažím se jí postupně učit. Rád bych se jí naučil co nejvíce, abych rozuměl lidem v okolí.

Zonerama Zonerama