SOUTĚŽ: Jste kutil? Vyrobte ptačí krmítko a vyhrajte časopis nebo hodnotné ceny

2020-10-30

Přírodovědné oddělení českobudějovického Domu dětí a mládeže si připravilo pro širokou veřejnost kutilskou soutěž. Stačí doma vyrobit krmítko. 

Podzim je čas barev i péče o zvířátka. A přírodovědné oddělení chce pomoci ptákům, proto vyhlašuje soutěž ve výrobě krmítek. Termín soutěže je až do 12. prosince, takže zájemci si mohou se svými výrobky opravdu vyhrát. Soutěžit mohou jednotlivci i kolektivy.

Každý soutěžící se může těšit na časopis Naše příroda a nejlepší výtvory i na hodnotné ceny. Více informací poskytne Klára Dragová na dragova@ddmcb.cz.

Pravidla soutěže:

Termín konání: 20. 10. – 12. 12. 2020

 Pravidla:

  • Soutěž je určena pro širokou veřejnost a jejím předmětem je výroba ptačích budek
  • Soutěž bude hodnocena ve dvou kategoriích:
  1. individuální (jednotlivci, páry, rodiny)
  2. kolektivní (školní kolektivy, třídy, kroužky, kluby, spolky)
  • Do soutěže se mohou hlásit pouze „doma“ vyrobená krmítka. Doporučujeme, aby při výrobě krmítka bylo použito především přírodních materiálů.
  • Krmítko je nutné dopravit do Domu dětí a mládeže České Budějovice nejpozději do
    prosince 2020. Soutěžní výrobky lze zaslat také poštou: Dům dětí a mládeže České Budějovice – U Zimního stadionu 1, České Budějovice 370 01. Zásilku prosím označte „soutěž krmítko“.
  • Soutěžní výrobky se po ukončení soutěže stávají majetkem Domu dětí a mládeže ČB a budou rozvěšeny v zahradě DDM ČB.
  • Podmínkou zařazení do soutěže je uvedení jména autora (případně rodiny, třídy apod.) a kontaktní e-mailové adresy (alternativně telefonního čísla). Dobrovolně je možné uvést věk autora/autorů. Jméno autora (případně věk) bude po dobu trvání výstavy uvedeno u vystaveného krmítka, e-mail nebude nikde zveřejňován a bude využit jen pro informování o výsledcích soutěže a domluvení převzetí případné výhry.

Hodnocení:

Každé soutěžní krmítko bude hodnoceno 1) z hlediska účelnosti a praktičnosti, a 2) z hlediska „designu“ a originality. V každém hodnocení může soutěžící získat 1 – 10 bodů, v součtu tedy 2 – 20 bodů od každého z porotců. Tři krmítka s nejvyšším počtem bodů v každé kategorii budou oceněna. V případě rovnosti součtu bodů  rozhoduje vyšší bodový zisk za účelnost a praktičnost.

V případě dotazů ohledně výroby ptačích krmítek zodpoví vaše dotazy garant soutěže Klára Dragová tel.: 386 447 313, mobil: 777 640 090, e-mail: dragova@ddmcb.cz