Potřebujete pomoc s učením? Pomůžeme vám

2021-01-07

Současná situace, kdy jsou zavřené školy, je pro některé žáky zejména základních škol velmi obtížná. Proto se českobudějovický Dům dětí a mládeže znovu aktivně připojuje k iniciativě mitkamjit.cz, kde vznikla zcela nová sekce pro pokládání dotazů.

Portál dříve fungoval jako web, kam střediska volného času vkládají různé vychytávky a návody. Nyní pražští vývojáři přidali na web sekci KAZ (Klub anonymních záškoláků aneb Pomůžeme vám s učením).  V této sekci mohou děti pokládat dotazy na látky z různých předmětů, kterým nerozumí. Daný dotaz si pak převezme lektor, který problému rozumí a s dotazujícím se spojí, aby látku vysvětlil.

Portál je výhradně určen pro žáky, kteří chtějí problému porozumět a mají zájem o individuální lekci. Pro jistotu ještě zmiňujeme, že vše je pro žáky zdarma.

DDM České Budějovice má ve svých řadách několik lektorů, kteří jsou připraveni žákům pomoci. Stačí na portále jen napsat dotaz a čekat až si ho někdo převezme. Důležité je, aby dotazující napsal dotaz co nejpřesněji a správně ho zařadil v daných kategoriích.