Kroužky

V současné době zahajujeme přihlašování do kroužků pomocí nového informačního systému. Kroužky (zájmové útvary) najdete v sekci zájmové útvary v menu nalevo. Lze se také přihlásit přímo přes portál. Základní informace k přihlašování si přečtěte v návodu k přihlášení.

Stručný návod k přihlášení

V případě problémů s přihlášením kontaktujte pana E. Trkolu na tel: 602 131 977 nebo na mailu e.trkola@ddmcb.cz.

 nerozhoduje
18+
Celkem: 70 kroužků

Hrátky s robátky a písničkou - ÚT 8:30

Ostatní

Dopolední klub pro maminky s dětmi (od 1,5 do 3 let) s bohatým programem: básničky, říkanky, písničky, pohybové hry a cvičení, výtvarné chvilky, hry pro dobrou náladu a pohodu. Nutno přihlásit dítě i rodiče, který se bude programu společně s dítětem účastnit. Schůzky: každé úterý 8:30 - 10:00 hod. v DDM v Dětském klubu. První schůzka: 4.10.2022.

Hravá a tvořivá upcyklace s Kabinetem CB

Ostatní, Přírodovědné, Výtvarné

Nevšední kroužek pro děti, který podnítí jejich zvídavost, rozvine motoriku a především položí základ smýšlení, jak se chovat šetrně a využívat princip udržitelnosti v běžném životě. Pro děti jsou připraveny nečekané nápady, jak přetvořit něco zdánlivě nepoužitelného v praktickou nebo dekorativní věc a dokážou pro to nadchnout i malé zvědavce. Jak udělat z plechovky parádní stojánek na tužky, z krabice brož, ze starého porcelánu ručně malovaný hrnek, z ponožky šaty pro panenku, z pytlíků tašku na nákup? Nejen to si mohou děti v ateliéru plném re-use materiálů s námi postupně vyzkoušet a naučit se vidět příležitosti k přeměně věcí tam, kde je jiní často vidět nedovedou. Lektor: Daniela Votrubová. Schůzky: Ateliér Kabinet CB.

Japonština

Ostatní, Vzdělávání a grafomotorika

Pravidelné schůzky 1x týdně. Kroužek je určen pro chlapce i dívky ve věku 10 - 18 let. Účastníci si osvojí základy japonštiny a asijské kultury (znaky, slova, zvyky i tradice). Lektorkou je rodilá mluvčí z Japonska, která delší dobu žije v ČR (češtinu ovládá). Kroužek probíhá v primárně v angličtině. Termín schůzek bude upřesněn na informační schůzce. ZMĚNA: Informační schůzka: čtvrtek 22.09.2022 od 16:00.

Klub afrických rytmů / pokročilí

Hudební a dramatické, Ostatní

Výuka afrických rytmů a technik hry na originální africké bubny DJEMBE a basové bubny. Nácvik skladeb, společná vystoupení při různých příležitostech a na různých akcích. Pro chlapce a dívky (od 10 let) a dospělé. Cena pro žáky ZŠ a SŠ - 900,00 Kč, po uplatnění slevového kódu při přihlašování - slevový kód: UXPKEEAPBENW. Schůzky: každý čtvrtek 17:00 - 18:30 hod. v Lannově loděnici. První schůzka ve čtvrtek 6.10.2022.

Klub afrických rytmů / začátečníci

Hudební a dramatické, Ostatní

Výuka afrických rytmů a základních technik hry na originální africké bubny DJEMBE.
Pro chlapce a dívky (od 10 let) a dospělé. Cena pro žáky ZŠ a SŠ - 900,00 Kč, po uplatnění slevového kódu při přihlašování - slevový kód: UXPKEEAPBENW. Schůzky: každou středu 16:00 - 17:30 hod. v Lannově loděnici. První schůzka ve středu 5.10.2022.

Klub deskových her

Ostatní

Pro chlapce a dívky (od 6 let), kteří mají zájem naučit se a zahrát si spoustu různých deskových a strategických her např. Dixit, Dominion, Ostrov, Ticket to ride, Carcassonne, Osadníci z Katanu, Alhambra, 7 divů světa, Elfenland, Othello, Blokus aj. Program bude doplňován dalšími hrami do klubovny, různými soutěžemi a turnaji. Tento klub spolupracuje s prodejnou deskových her Labyrint v Č.B. - zapůjčování nových her. Schůzky: každou středu 16:00 - 17:30 hod. v DDM č. 7. První schůzka: středa 5.10.2022.

Klub deskových her pro mladší

Ostatní

Pro kluky a holky (5 - 7 let). Společně se naučíme a zahrajeme deskové hry pro mladší hráče např. Kuřecí olympiáda, Ghost Tower, Dobble, Speed cups, Děti z Carcassone, Dragomino, Jurská sváča a další. Schůzky: každou středu 15:00 - 16:00 hod. v DDM č. 7. První schůzka: středa 12.10.2022.

Klub hry Magic

Ostatní

Pro všechny zájemce o tuto největší sběratelskou karetní hru na světě. Nabízíme jedinečnou příležitost doplnit si znalosti pravidel, vyzkoušet si originální strategie, poznat nové hráče a otestovat si své balíčky. Možnost účasti na turnajích. Schůzky: každý pátek 15:00 - 18.00 hod. v DDM č. 7. První schůzka: pátek 23.9.2022.

Klub malých debrujárů

Ostatní, Přírodovědné, Technické

Pro zájemce (chlapce a dívky) ve věku od 8 do 14 let. Na programu budou fyzikální a chemické pokusy, rébusy, hlavolamy, tvoření pomocí 3D pera i různé vrtání a řezání. Vše v souladu s názvem klubu – „se debrouiller“ znamená ve francouzštině umět si poradit, takže si poradíme se spoustou záludností. Kroužek bude probíhat na Katedře aplikované fyziky a techniky Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích (Jeronýmova 10) každé pondělí od 16 hodin. Lektor: Mgr. Pavla Wegenkittlová (mobil: 720 596 486). První schůzka 26.9.2022.

Klub netradičních řemesel

Ostatní, Výtvarné

Klub pro dívky od 8 do 15 let zaměřený na kreativní výtvarné činnosti s cílem vyrobit drobné dárky, šperky, módní a bytové doplňky. Práce s textilem v moderním i klasickém stylu, výšivka, patchwork, práce s filcem, drhání, šití, základy háčkování a pletení, šitá krajka, barvení látek. Práce s korálky - výroba šperků, korálkové tkaní, korálková zvířátka. Práce s papírem - origami, vystřihovánky, dekorace. Vše podle zájmu děvčat. V ceně kroužku nejsou zahrnuty některé speciální materiály např. látky, korálky, speciální barvy na hedvábí, textil aj. Schůzky: každé úterý 16:00 - 18:00 hod. v DDM č. 48. První schůzka: úterý 27.9.2022.

Kuchaříčci 1 - ZŠ Besednice

Ostatní, Technické, Výtvarné, Vzdělávání a grafomotorika

Rád/a vaříš a pečeš nebo se to chceš naučit? Tak pojď strávit čas s námi. Společně si vytvoříme sladké i slané, obzvláště vypečené, dobroty. Cena kroužku je 500,- Kč/ pololetí. V ceně kroužku nejsou zahrnuty náklady na suroviny. Kroužek je určen pro žáky ZŠ Besednice. Lektorka: Dana Vacková

Kuchaříčci 2 - ZŠ Besednice

Ostatní, Vzdělávání a grafomotorika

Rád/a vaříš a pečeš nebo se to chceš naučit? Tak pojď strávit čas s námi. Společně si vytvoříme sladké i slané, obzvláště vypečené, dobroty. Cena kroužku je 500,- Kč/ pololetí. V ceně kroužku nejsou zahrnuty náklady na suroviny. Kroužek je určen pro žáky ZŠ Besednice. Lektorka: Dana Vacková

Kuchtíci - ČT

Ostatní

Pro kluky a holky, co mají chuť nejen na něco dobrého, ale chtějí být součástí týmu a společně uvařit jídlo, upéct dezert či připravit salát dle receptu a přinesených ingrediencí. Kroužek podpoří u dětí fantazii, kreativitu a snad i chuť pomáhat doma rodičům při vaření. Vaření je zábava a co si uvaříme, to si také sníme. V ceně kroužku nejsou zahrnuty suroviny. Schůzky: každý čtvrtek 16:00 - 18:00 hodin v kuchyňce v DDM. První schůzka: čtvrtek 29.9.2022.

Kuchtíci - ÚT

Ostatní

Pro kluky a holky, co mají chuť nejen na něco dobrého, ale chtějí být součástí týmu a společně uvařit jídlo, upéct dezert či připravit salát dle receptu a přinesených ingrediencí. Kroužek podpoří u dětí fantazii, kreativitu a snad i chuť pomáhat doma rodičům při vaření. Vaření je zábava a co si uvaříme, to si také sníme. V ceně kroužku nejsou zahrnuty suroviny. Schůzky: každé úterý 16:00 - 18:00 hodin v kuchyňce v DDM. První schůzka: úterý 27. 9. 2022.

Kynologický kroužek

Ostatní, Přírodovědné, Sportovní a turistické

Pro kluky i holky, kteří by chtěli mít doma pejska, plánují jeho pořízení a nebo už doma nějakého mají a chtěli by vědět, jak se o něj správně starat, jak ho vychovávat, naučit ho nové triky a nebo s ním dělat nějaký sport. Kroužkem vás povedou dvě psí slečny, díky kterým to nebude vše jen teorie, ale hlavně spousta praxe a hlavně legrace. Lektor: Veronika Binderová. Schůzky: středa 15:00-16:30.

Miniškolička Montessori - ČT

Ostatní

Dopolední miniškolička inspirovaná prvky Montessori pedagogiky, pro děti od 2 do 5 let, bude probíhat každý čtvrtek v dětském klubu DDM od 08:30 hod. Cílem je připravit děti na odloučení od maminky, na pobyt v dětském kolektivu a na vstup do MŠ. Pro děti jsou připraveny jednoduché didaktické pomůcky, které jim zcela přirozeným a nenásilným způsobem pomohou objevovat svět a osvojit si nezbytné dovednosti pro úspěšné zvládání školkové docházky. Program bude také obsahovat společné bloky říkanek, básniček i pohádek, bloky výtvarné, pohybové a hry pro dobrou náladu. Schůzky: každý čtvrtek 8:30 - 11:30 hod. v Dětském klubu v DDM. První schůzka: čtvrtek 29. 9. 2022.

Miniškolička Montessori - PO

Ostatní

Dopolední miniškolička inspirovaná prvky Montessori pedagogiky, pro děti od 2 do 5 let, bude probíhat každé pondělí v dětském klubu DDM od 08:30 hod. Cílem je připravit děti na odloučení od maminky, na pobyt v dětském kolektivu a na vstup do MŠ. Pro děti jsou připraveny jednoduché didaktické pomůcky, které jim zcela přirozeným a nenásilným způsobem pomohou objevovat svět a osvojit si nezbytné dovednosti pro úspěšné zvládání školkové docházky. Program bude také obsahovat společné bloky říkanek, básniček i pohádek, bloky výtvarné, pohybové a hry pro dobrou náladu. Schůzky: každé pondělí 8:30 - 11:30 hod. v Dětském klubu v DDM. První schůzka: pondělí 26. 9. 2022.

Mladý veterinář 1

Ostatní, Přírodovědné

Pro chlapce a dívky od 9 do 11 let, kteří už ví, co chtějí v dospělosti dělat. Děti se seznámí s povoláním veterináře/ky, naučí se latinské názvy zvířat, seznámí se s anatomii, chovem a nemocemi zvířat. Nedílnou součástí bude i praktická výuka, např. vyšetřování zvířat. Termín schůzek: středa 15:30-17:00. Lektor: MVDr. Martina Hucková.

Mladý zdravotník

Ostatní, Přírodovědné

Pro kluky a holky od 6 do 10 let, kteří mají zájem o základy první pomoci. Děti si vše vyzkouší přímo v praxi prostřednictvím simulací i zábavných her. Dozví se zajímavosti o lidském těle, jeho slabá místa i jak mu správně a rychle v případě potřeby pomoci. Lektor: Mgr. Barbora Sedláčková. Kroužek probíhá se spolupráci se SZŠ a VOŠZ Husova za podpory IKAP JčK II.

Mlsná vařečka (NOVÉ)

Ostatní

Kroužek je pro děti od 6 let, které rády mlsají a chtěly by si některé dobroty (bonbóny, lízátka, nanuky, čokoládu aj.) vyzkoušet samy vytvořit jednoduše a zdravě. V kroužku budeme "vařit", ochutnávat a povídat si o jednotlivých potravinách a jejich prospěšnosti pro naše zdraví.

V ceně kroužku nejsou zahrnuty suroviny. Lektor: Kateřina Krčmárová. Schůzky: pátek.

1 2 3 4
Zonerama Zonerama