Get Adobe Flash player

Termíny kroužků
plastikový modelář

 1.12.-6.12.-15.12.-3.1.
12.1.-17.1.-26.1.-31.1.

Statistika

Náši partneři

logo bosch 

logo zpmv

logo ceps

 

Nabídka technických kroužků

Budoucí povolání? Rodiče čtěte!

radioZájmové útvary Domu dětí a mládeže v Českých Budějovicích slouží nejen k smysluplnému trávení volného času, ale také mohou být branou k budoucímu povolání.

V kroužcích technického oddělení se děti učí mnoha dovednostem, které mohou být velice užitečné. Například s elektronikou se potkáváme všude okolo nás. V počítačích, mobilních telefonech, v pračkách, v automobilech, elekronika je v regulaci topení v domě atd.

Kamkoli se podíváme, tak se víceméně setkáme s elektronickými obvody. A stále méně lidí dokáže dnes tato zařízení navrhovat nebo opravovat.
A po těchto odbornících je a bude stále společenská poptávka. Děti, které navštěvuji po dobu školní docházky radiotechnické kroužky, tak mají při troše zájmu a šikovnosti o budoucí "živobytí" dobře postaráno. V kroužcích DDM se naučí (pod vedením velice schopných lektorů) vše od základních elektronických obvodů až po programování mikročipů.
Technické oddělení DDM Č.B. nabízí nejen radiotechniku. V počítačových kroužcích mohou děti získat i základní znalosti programování. A umět alespoň trochu programovat, je také velice užitečná schopnost, kterou v budoucím profesním životě dokáže každý využít pro usnadnění své práce s počítači.  I kdyby to mělo být jen naprogramování nějaké vychytávky do Excelu, tvorba webových stránek nebo zpracovávání velkých objemů dat. Nemusí být člověk hned programátor velkých aplikací. Od věci není ani získání manualní zručnosti, procvičování jemné motoriky, trpělivosti a pečlivosti v různých modelářských kroužcích. Zkrátka technické obory mají budoucnost a my dokážeme na tuto situaci děti dobře připravit.