Get Adobe Flash player

Termíny kroužků
plastikový modelář

 1.12.-6.12.-15.12.-3.1.
12.1.-17.1.-26.1.-31.1.

Statistika

Náši partneři

logo bosch 

logo zpmv

logo ceps

 

Jarní grafomotorické kurzy aneb "Ještě je čas!"

2018 01 grafomotorika jaro mVážení rodiče.
Dříve jsem spojoval zápis dětí předškolního věku do 1. třídy ZŠ s nabídkou nápravy grafomotorických obtíží. Jelikož došlo ke změně termínu zápisu z ledna a února až na duben, pak je málo času k nápravě zjištěných obtíží. Proto se na Vás obracím již v tento zimní čas s otázkou: „Je Vaše dítě dostatečně připravené na velikou změnu, kterou je přestup z MŠ na ZŠ?“ Jedna z mnoha důležitých dovedností je správná manipulace s perem, tužkou, pastelkou, štětcem atd. Pokud má Vaše dítě problémy s držením těchto psacích a kreslících pomůcek nebo tenzi v aktivní ruce, mohu Vám pomoci. Již několik let otevírám v únoru (jarní) a říjnu (podzimní) GRAFOMOTORICKÉ KURZY podle metodiky Paed.Dr. Yvety Heyrovské, jejichž cílem je uvolnit aktivní ruku nebo napravit špatný úchop (v mnoha případech obojí) u dětí předškolního věku. Kurz je koncipován pro praváky i leváky. Pokud Vás tato informace zaujala, můžete se přihlásit zde. Bližší informace Vám rád poskytnu na tel.: 386 447 317, mobilu: 603 317 009 nebo e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Přeji Vašemu dítěti co nejméně problémů při zahájení další životní etapy - nástupu do 1. třídy základní školy a Vám rodičům hodně trpělivosti a dobré vůle. Luděk Doležal

Jihočeský kapr 2017

phoca thumb l 2017 11 JKapr 35V sobotu 25.11. 2017 proběhla výstava a soutěž plastikových modelářů "Jihočeský kapr 2017". Na soutěži bylo přihlášeno téměř 400 modelů vojenské techniky, letedel, lodí, dioramat a mnohých dalších. Všechny tyto modely byly vystaveny i pro širokou veřejnost. Na několik fotografií se můžete podívat v galerii a výsledky najdete zde. Velké poděkování patří sponzorům za hodnotné ceny a také školní jídelně U Tří lvů, která nám umožnila využít své prostory.  Další reakce a fotografie zde: http://www.modelforum.cz/viewtopic.php?f=881&t=110275&start=30

Přírodovědné oddělení nabízí volná místa v kroužcích

scarlet honeyeater bird red feathers mV letošním školním roce otevíráme na oddělení přírodovědy kromě tradičních kroužků, také úplné novinky. Kdo má zájem o rostliny - poznávání nebo i laboratorní zkoumání - přihlašte se kroužku Kouzla
s rostlinami
. Pro přípravu na Biologickou olympiádu přijďte do Biologického kroužku.
Dále máme ještě několik volných míst v rybářských kroužcích a ve specializovaných - Entomologickém kroužku a Přírodovědě pro velké. Přijďte, určitě si z pestré nabídky vyberete.

Nabídka technických kroužků

Budoucí povolání? Rodiče čtěte!

radioZájmové útvary Domu dětí a mládeže v Českých Budějovicích slouží nejen k smysluplnému trávení volného času, ale také mohou být branou k budoucímu povolání.

V kroužcích technického oddělení se děti učí mnoha dovednostem, které mohou být velice užitečné. Například s elektronikou se potkáváme všude okolo nás. V počítačích, mobilních telefonech, v pračkách, v automobilech, elekronika je v regulaci topení v domě atd.

Číst dál: Nabídka technických kroužků

Výstava a soutěž plastikových modelů

2017 11 plakat plastik mPřijďte se podívat nebo i zasoutěžit v sobotu 25. listopadu do školní jídelny U Tří lvů v Č. Budějovicích. DDM Č. Budějovice pořádá další ročník soutěže v plastikovém modelářství spojenou s výstavou modelů. K vidění budou stovky modelů vojenské techniky, letadel, lodí, ponorek, aut a mnohých dalších. Plakát s bližšími informacemi můžete stáhnout ve formátu pdf. (5MB) Přihlásit svůj nebo svoje modely můžete tady:  http://souteze.modelari.eu/form_m.php

O nás

o nas skateboard

Dům dětí a mládeže sídlí od roku 1979 v objektu někdejší Hardtmuthovy vily, U Zimního stadionu 1, České Budějovice. Je organizací zajišťující smysluplné volnočasové aktivity dětí a mládeže. Hlavním cílem veškeré činnosti je působit preventivně v rámci široké problematiky vzniku a výskytu sociálně patologických jevů v naší společnosti. Z poptávky veřejnosti a zájmu dětí vykrystalizovala tato oddělení:

 postbullets  Taneční  postbullets  Výtvarné
 postbullets  Hudební a dramatické  postbullets  Přírodovědné
 postbullets  Technické a PC  postbullets  Sportovní a turistické
 postbullets  Vzdělávání a dramatické  postbullets  Klubové činnosti

o nas breakdanceStalo se pravidlem, že na začátku nového školního roku otevíráme cca 200 zájmových útvarů, do kterých se hlásí přes dva tisíce dětí, mládeže i dospělých. Pod každým oddělením je několik desítek těchto zájmových útvarů, které jsou vedeny jak interními, tak i externími pracovníky. Zastřešuje mnoho tanečních skupin s různým pohybovým zaměřením. Tyto soubory dosahují výborných výsledků v republikových, evropských či světových kláních. Několikaletou tradici má pěvecký sbor Jitřenka (jitrenka.ddmcb.cz), který mnohokrát vystupoval doma i v zahraničí. Zúčastnil se i různých světových hudebních festivalů, ze kterých dovezl nejednu trofej. Členové Klubu amatérského novináře již desátou sezónu vydávají časopis Budějovická hvězda (hvezda.ddmcb.cz), ve kterém otiskují nejen svoji poezii a prózu, ale umožňují zviditelnění i dalším dětem ze základních a středních škol. 


Pro další zkvalitnění volného času dětí organizujeme různé sportovní turnaje (např. ve stolním tenise, ve vybíjené a odbíjené, v malé kopané, v ringu, v šachu a dámě, v šipkách, v bojovém uměnío nas photographer atd.), zábavné hry a turisticko-poznávací výlety do přírody. Pravidelně pořádáme Vánoční i Velikonoční výstavu a jiné zajímavé akce: Mikulášskou nadílku, Den Země atd. Každoročně pořádáme pro rodiče a širokou veřejnost Zahradní slavnost, kde prezentují naše zájmové utvary svoji činnost.  
Velikou oblibu získaly programy "Hravě o přírodě," "Stavíme s legem a hrajeme deskové hry" a "Svět médií aneb staň se reportérem", které jsou určeny pro školní skupiny dětí.
Organizujeme okresní i krajské olympiády vyhlašované MŠMT České republiky, OŠMT Krajského úřadu Jihočeského kraje a dalšími organizacemi.
V DDM je k dispozici moderní počítačová učebna s multimediálním vybavením, které mohou využívat nejen děti z počítačových kroužků, ale i děti ze základních a středních škol. 


O letních prázdninách pořádáme dětské tábory s náplní sportovně-rekreační, rybářskou i výtvarnouo nas paint nebo odborná soustředění se zaměřením na tanec i keramiku. Velikou oblibu mají tzv. příměstské tábory, které jsou převážně organizovány o jarních a letních prázdninách. Podrobnější informace o naší činnosti můžete získat na našich www stránkách, nebo přímo u vedoucích jednotlivých oddělení.

 

Prezentace DDM (video)

Westernové aktivity

2017 06 westernove aktivityPravidelný trénink lukostřelby, ovládání honáckého biče, házení nožem a tomahawkem pro mládež od 12 let a dospělé. Výuka, workshopy, soutěže. Možnost zapůjčení potřebného vybavení, délka 1 kurzu jsou 2 měsíce. Trénink se koná v Lannově loděnici v centru Českých Budějovic, venku 07.05.-25.06. a 03.09.-29.10. 2017. Přijďte si vše vyzkoušet každou neděli v 16:00 hodin. Zájemci, hlaste se prosím předem, obdržíte přihlášku a kompletní informace – kapacita je omezená.
Lektor – Ing. Jindřich Zobl, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., mobil: 605 516 503, www.bicevyrobashow.cz

Upozorňujeme, že toto není aktivita DDM. Poskytujeme pouze prostory.

Kde nás najdete

Hlavní budova DDM České Budějovice

U Zimního stadionu 1 (ZÚ umělecké, přírodovědné, technické, vzdělávací a kluby)

Z adresy::

Lannova loděnice

Středisko v Lannově loděnici u Dlouhého mostu (ZÚ dramatické, přírodovědné, tělovýchovné i turistické a sportovní soutěže).

Z adresy::

Tělocvična Rožnov

Středisko sportu Rožnov (ZÚ silových sportů a stolního tenisu)

Z adresy::

Táborová základna Jenišov

Z adresy::

Táborová základna Přední Výtoň

Z adresy::